Jiří Dolejš Security Systems

Příběhy z praxe

Tyto verze jsou zkrácené verze reálných případů. Z důvodů zachování soukromí byla jména změněna.

Jakub

Pan Jakub je majitelem několika klenotnictví v Praze a v Brně. Během posledních šesti měsíců byl opakovaně vykraden, celková škoda přesáhla pět miliónů korun. Kolega pana Jakuba, zlatník Jan, mu doporučil Jiřího Dolejše z firmy JDSS, který by mu mohl pomoct s jeho problémem.

Jiří Dolejš vyhodnotil stav bezpečnosti ve všech Jakubových klenotnictvích a doporučil mu změnu v celém systému zabezpečení. Vylepšení ochrany přivítala pojišťovna i sám pan Jakub, který byl mile překvapen bonusem ze strany pojišťovny i nízkou částkou za služby firmy JDSS. Od momentu přijetí změn v ochraně svých provozoven nezaznamenal žádnou negativní událost.

 

Richard

Pan Richard zrestituoval poměrně velký zámek na jihu Čech. Protože byl objekt vybaven i drahým vnitřním zařízením, uvažoval Richard o zabezpečení proti vloupání a požáru. Doslechl se o firmě, která se specializuje na ochranu podobných objektů. Kontaktoval tedy firmu JDSS a domluvil s Jiřím Dolejšem test zabezpečení svého zámku.

Jiří Dolejš provedl test i následné bezpečnostní posouzení celého zámku a přilehlého parku. Navrhl panu Richardovi optimální způsob ochrany objektu. Pan Richard od té doby ví, že jeho majetek je velmi dobře chráněn, a tak může klidně spát.

 

Simona

Paní Simona je úspěšnou módní návrhářkou a majitelkou prosperující oděvní společnosti. Během posledního roku jí ale bylo zcizeno několik nápadů na nové modely společenských šatů a pár kusů oblečení pro nadcházející sezónu. Kamarádka Michaela ji informovala o bezpečnostním konzultantovi, o kterém slyšela, že podobné věci dokáže vyřešit.  A tak paní Simona požádala Jiřího Dolejše o spolupráci.

Jiří Dolejš provedl vnitřní kontrolu ve společnosti paní Simony, připravil metodiku pro fyzickou bezpečnost a směrnici pro ochranu interních informací. Jako bonus nabídl Simoně připravit aktualizaci pravidel bezpečnosti práce. Od doby přijetí nových bezpečnostních standardů firmy neměla paní Simona žádnou nemilou událost a za relativně nízké finanční náklady na bezpečnost se mohla v klidu věnovat své kreativní práci.